O mnie


Kim jestem?

Mam na imię Adam i jestem młodym lekarzem. Pochodzę ze Szczecina, studiowałem w Krakowie, a aktualnie mieszkam w Warszawie. Od stycznia 2018 roku jestem rezydentem medycyny rodzinnej i to właśnie medyczne tematy będą tu gościć najczęściej, chociaż nie od początku…

Po co stworzyłem ten blog?

Chociaż pracuję bardzo krótko widzę, jak wiele problemów pacjentów wynika ze złego stylu życia, i jak wielu dolegliwości mogliby uniknąć bez stosowania leków. Czasami przez tempo pracy nie mam też czasu wyjaśnić wszystkiego w gabinecie. Chciałbym mieć miejsce, do którego mogę ich odesłać po więcej informacji i zaleceń i to pierwszy cel tej strony – artykuły dla pacjentów pojawią się w zakładce GABINET.

Dzień dobry, zapraszam do gabinetu.

Jestem na początku drogi do specjalizacji z medycyny rodzinnej i każdego dnia uczę się czegoś nowego i doczytuję (po godzinach, a nawet w czasie wizyt). Medycyna rodzinna to taka specjalizacja, w której nie masz nad sobą bezpośredniego przełożonego, ani zespołu lekarzy – w takim wydaniu jak na oddziale. Kogo więc spytać o poradę? Tu nieocenioną pomocą jest przemiła grupa na Facebooku – Rezydenci Medycyny Rodzinnej i Młodzi Lekarze Rodzinni oraz ich strona mlodzilekarzerodzinni.pl. Postaram się usystematyzować wiedzę rozrzuconą po dziesiątkach postów oraz przetrawić opasłe wytyczne, aby podać Ci konkretną i maksymalnie skondensowaną informację, jak pomóc Twojemu pacjentowi. Początkujący/nowi w POZ Koledzy i Koleżanki, dział POKÓJ LEKARSKI tworzę dla Was.

Coś jeszcze?

Bardziej luźne tematy znajdziecie w działach CIEKAWOSTKI i CZAS WOLNY. Ten ostatni dział będzie na początku najbogatszy, bo w wakacyjnym klimacie i ucząc się obsługi WordPressa (platformy, na której powstaje ta strona) zapraszam na cykl artykułów o podróży po Norwegii.


No Comments

    Leave a Reply