Wiadomość

Co tu znajdziesz? Pierwszy post :)


 

Jest to blog strona o zdrowiu i znajdziesz tu informacje, których Twój lekarz rodzinny (być może ja) nie przekazał Ci w czasie wizyty, a Ty nie zdążyłaś/eś zapytać. W zachowaniu dobrego zdrowia absolutnie najistotniejszy jest styl życia. Nie mam tu na myśli tygodniowej diety kapuścianej, eliminacji z diety glutenu (chyba, że masz celiakię) ani magicznej tabletki na receptę czy bez recepty. Czytam dla Ciebie sprawdzone i wiarygodne źródła medyczne, żebyś mogła/mógł żyć dłużej i zdrowiej, żebyś nie musiał zostawiać Twoich pieniędzy w aptece, ale chociażby na wakacjach, w księgarni lub kawiarni. Pacjentko/Pacjencie, chętnie poznam Twoje zdanie na temat współpracy z Twoim lekarzem, zachęcam do kulturalnej wymiany zdań i konstruktywnej krytyki.

Będzie tu też sporo informacji dla lekarzy – tych jeszcze bardziej początkujących ode mnie oraz tych bardziej doświadczonych. Przyjemnie podane wytyczne, zalecenia dla pacjentów gotowe do druku – żeby pracowało się Wam lepiej i żeby Wasza uwaga choć o minutę dłużej skupiła się na Pacjencie, a nie na ekranie monitora. Koleżanko/Kolego, napisałem coś źle, masz na coś swój „patent” w gabinecie? Daj mi o tym znać w komentarzu.

A na deser odrobinę medycznych ciekawostek, opowieści z gabinetu (z poszanowaniem tajemnicy lekarskiej) oraz prywatnych wycieczek (geograficznych, nie personalnych) i refleksji na tematy różne, żebyśmy poznali się bliżej i nie myśleli tylko o zdrowiu, ale i o radości z życia 😉


No Comments

    Leave a Reply