Czas wolny

Zapraszam Cię do Norwegii!


Fiordy, wodospady i dzika nienaruszona przyroda. Marzyłem o nich od lat i dzięki dodatkowej pracy wreszcie mogłem to marzenie spełnić. Czy jest pięknie? Niebiańsko! Czy jest drogo? Piekielnie. Co warto wiedzieć przed wyjazdem i jak się do niego przygotować?

  1. Lot do Norwegii. Bez problemu znajdziesz lot z Polski za < 200 zł w dwie strony, ale niekoniecznie warto wybrać ten najtańszy. Jeśli zależy Ci na zobaczeniu najpopularniejszych atrakcji turystycznych lepiej zdecyduj się na Stavanger lub Bergen. Jeśli chciałbyś zwiedzić Oslo i skusił Cię bilet do Oslo Torp za 50 złotych, pamiętaj, że to lotnisko leży 120 km od stolicy, a dojazd autobusem w jedną stronę to koszt około 130 zł.
  2. Czym podróżować? Ze względu na duże odległości wydaje mi się, że najlepiej wynająć samochód. Ekonomiczny typu VW Up lub Golf uda się wypożyczyć za 250-300 zł/dobę. Żeby nie przepłacić zarezerwuj auto online z wyprzedzeniem i pamiętaj (ja miałem tu bolesną lekcję) – większość wypożyczalni wymaga karty kredytowej.

 

W przygotowaniu się do wyjazdu bardzo pomogli mi autorzy wyśmienitych stron podróżniczych – szczerze polecam ich strony oraz artykuły o podróżowaniu po kraju Wikingów:

 


You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply